Ana Sayfa Dizi Dizi Önerisi: Summer Strike

Dizi Önerisi: Summer Strike

Adı: Summer Strike | I Don’t Feel like Doing Anything | 아무것도 하고 싶지 않아

Yönetmen ve Senarist: Lee Yoon Jung

Bölüm Sayısı: 12

Yayın Yılı: 2022

Dizi Türü: Dram, Romantik, Hayat

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

‘I Don’t Feel Like Doing Anything’ adlı webtoondan uyarlanılmıştır.

Netflix’te bölümleri mevcut.

Konusu:

Dizi, annesinin ölümünün ardından küçük bir sahil kasabasına taşınmaya karar veren 28 yaşında olan bir kadının hikayesini anlatmakta. Tüm birikimini, bir yıl boyunca hiçbir şey yapmadan harcamaya karar verir. Yeni evinde huzur bulmaya ve arkadaşlar edinmeye çalışır.

Karakterleri: 

Ahn Dae Beom, 10 yıl önce Seul Ulusal Üniversitesi öğrencileriyle matematik problemlerini çözmede rekabet etmesiyle ünlüydü. Ancak ailesi öldükten sonra Angok Kütüphanesi’nde sözleşmeli kütüphaneci olarak çalışmaktadır.

Ahn Dae Beom / Yim Si Wan

Lee Yeo Reum, 28 yaşında Edebiyat mezunu bir kadındır. Bir kitap şirketin pazarlama ekibinde çalışmaktaydı. 4 yıl boyunca itaatkar bir şekilde çalıştıktan sonra gördüğü sözlü tacizler sonucunda işinden ayrılmaya karar verir. Annesinin ölümü ve 6 yıllık ilişkisinin bitmesinin ardından kendini bulmak için küçük bir sahil kasabasına taşınır. Çalışmadan bir yıl geçirmeye çalışır.

Lee Yeo Reum / Kim Seol Hyun

Fragmanı:

E.D: Tam depresyon ve sıkılmışlık döneminde izlemelik bir dizi. Benim gibi kasaba dizilerini seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. 10/10

Diziyi izlediyseniz dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? On üzerinden kaç verirdiniz?