Ana Sayfa Haber Eski AOA Üyesi Mina, SNS’de Grubunda ‘Zorbalığa Uğradığını’ İtiraf Ettikten Sonra Hayranlarını Endişelendiriyor

Eski AOA Üyesi Mina, SNS’de Grubunda ‘Zorbalığa Uğradığını’ İtiraf Ettikten Sonra Hayranlarını Endişelendiriyor

Bir cilt bakım ürünü dolandırıcılığı için SNS’deki hayal kırıklığından yaklaşık bir gün sonra, eski AOA üyesi / aktris Mina, hayranlarını bir kez daha ilgilendirdi, bu kez AOA’daki günlerinde “zorbalık” olduğunu itiraf ederek uzun bir mesaj gönderdi.

İlk olarak, Mina anonim bireyin kötü niyetli bir DM’sine yanıt olarak, ona “Kaybol, s ****” diyen  kullanıcıya şunları yazdı.

         “Ben de kaybolmak istiyorum, ama anneme bakmak zorundayım. Bana “beyin yok” diyen bir sürü DM almaya başladım. Haklısın. Ben ‘beyinsizim’ ve hayatımda hiçbir şeyi doğru dürüst öğrenemedim. Aile durumum yüzünden küçük yaştan para kazanmak zorunda kaldım.

         Babam öldükten sonra, bekleme odasında ağladığımda beni dolaba sürükleyen, ruh halini bozduğu için ağlamayı bırakmamı söyleyen bir abla vardı ve ona korktuğumu söylemeye çalıştım. Ona babamın ölmesinden korktuğumu söylemeye çalıştım. O zaman bana ne dediğini unutamam. Başka zorbalık var mı? Başka sert kelimeler var mı? Hepsi kabulüm. Böyle bir yara izim vardı ama daha sonra aynı arabaya bindik, bu yüzden kendimi uyumaya, sinir gevşetici ve uyku hapı almaya zorladım. Programlarımla iyi bir iş yapmam gerekiyordu ama kendimin kırıldığımı hissettim. Hatta bir zamanlar kendi hayatımı almaya çalıştım.

         Dürüst olmak gerekirse, insanlar bana asla bir idol veya oyuncu olarak saygı duymasa bile iyiyim. Korkunç olduğumu biliyorum, hiçbir şeyde iyi değilim. Ama gerçekten mutluydum ve çok çalıştım. Hala bu alanda olmayı seviyorum. Asla idol olma konusunda strese girmedim ve gerçekte asla AOA’dan ayrılmak istemedim; ama benden nefret eden bir kişi yüzünden, 10 yıl boyunca zorbalığa katlandıktan sonra vazgeçtim ve her şeyin sonunda ona dönüp küfür etmek istedim.

        Sonunda AOA’dan vazgeçtim. Diğer üyelerle AOA olarak tanıtım yapmaktan gerçekten keyif aldım. Ama bir süre önce, o  vefat etti ve ben çok üzgün ve garip hissettim. En azından bunun nasıl hissettirdiğini biliyorum. Cenazeye gittiğimde ağlayarak bana geldi ve üzgün olduğunu söyledi. O kadar tatmin edici değildi ki, kalbim gerçekten yıkıldı.

         Ondan sonra her şey kendi kendine boşaldı. Kendimi iyi hissettim, suçu bıraktım ama o zamana kadar zaten çok kırılmıştım. Korkuyorum. Ara vermek için kendime biraz zaman veriyorum ve biliyordum. Birkaç şey öğrenmeye çalışmak istedim, depresyon ve anksiyete için tedavi görmeye çalıştım. Ama meğerse, arada bile pek çok şey oluyormuş.

        Çok yorgunum. Netizen’lerin internette nasıl bir şeyler söylediğini biliyor musun? Kim olduğumu bilmiyorum, kimse ne olmaya çalıştığımı bilmiyor, kimse yüzümü görmek ya da konuşmamı duymak istemiyor, ama buna rağmen, doğmak istediğim için doğmadım, ve ağzım var, ellerim var, ama artık kendimi kontrol edemiyorum ve annem için yaşamam gerekiyor.

        Beni severek görmüyorsanız ve bana dikkat etmiyorsanız sorun değil; beni rahat bırakamaz mısınız? Çünkü her şeyin benim hatam olduğunu anlıyorum.”

Sonra, bir takip sonrası, Mina devam etti:

        “Neden aoa’daki o abla hakkında yazdım. Babamın, pankreas kanserinin son evresinde olduğunu söyledikten sonra geçeceğini biliyordum.

        Ama o zamanlar, ona tekrar bağırmaktan korkuyordum. Benim de yürüttüğüm kişisel bir oyunculuk rolüm vardı. Repliklerimi ezberlemek ve çok gülümsemek zorundaydım. Odasına bile giremedim, çünkü eğer içeri girip onu kanserin son evresinde sadece deri ve kemik olarak görünce ağlamamın hiçbir faydası yoktu. Ablam beni aradı ve babamın artık iyi konuşamadığını ama beni görmek istediğini söyledi.

      Ama kafamda düşündüm, ya programlarım sırasında ağlarsam, ya ablam bana tekrar bağırırsa? Çok gençtim ve bu yüzden sadece böyle yapmak zorunda olduğumu düşündüm. Her şeyden çok azarlanmaktan korktum. Bu yüzden onu daha sık ziyaret etme şansım oldu ama yapmadım ve babam gözlerini kapattığında gitmesine izin verdim. Eskiz defterinde yanında ‘kızım nerede?’ yazmış.

        Ama unnie’nin ailesinin VIP odasında kalmasına nasıl izin verdikleri hakkında bir şeyler duydum ve tüm programlarını iptal etti. Umarım durum böyle değildir. Unnie de bir profesyonel gibi dayanmalıydı. Ağlamazsan iyi olur, tamam mı? Ruh halini mahveder. Benim yüzümden neden herkesin endişelenmesi gerektiğini söyleyen sensin. Umarım Unnie de bunun üstesinden gelebilir..Bana söylediklerini, bana yaptıklarını asla unutamam.

     Tüm bunları hatırladığımda ilacımı alıp devam ediyorum. Ama sanırım babamla olan şey sonsuza dek benimle kalacak. Onun için sadece ağzından s*çan bir şeydi ama benim için gerçekten gerçekten korkunçtu. 

     Sonunda, ben ayrılmadan önce konuşmak için 5 dakikamız olduğunda sana anlattım. Sonra bana baktın ve dedin ki, ‘Böyle bir şey söyleyecek kadar yakın ablan olduğumu mu düşündün.?’ Ama başka bir üye benim için cesaret getirdi. O kadar şaşırdım ki başka bir şey söyleyemedim ve “O insan mı?” diye düşündüm. İşte o zaman vedalaştık. Ama şimdi bile, kimse bilmiyor, benden ya da diğer üyelerden değil, neden benden bu kadar nefret ettin?”