Ana Sayfa Haber Han Seo Hee’nin Uyuşturucu Testi Pozitif Çıktı ve Bu Sabah Tutuklandığı Öğrenildi

Han Seo Hee’nin Uyuşturucu Testi Pozitif Çıktı ve Bu Sabah Tutuklandığı Öğrenildi

10 Temmuz’daki medya yayın raporlarına göre, sosyal medya fenomeni Han Seo Hee’nin son zamanlarda yasadışı uyuşturucular için yapılan testi pozitif çıktı.

Daha önce Han Seo Hee, 2017 yılında yasadışı uyuşturucu kullanımından suçlu bulunduktan sonra 4 yıl  göz hapsinde tutulma cezasına çarptırıldı. Uyuşturucu kullanımı için göz hapsinde tutulan bir kişi olarak, Adalet Bakanlığı göz hapsi süresi içinde olanların denetimli serbestlik süresi boyunca ayda bir kez zorunlu bir uyuşturucu testine katılmasını şart koşmaktadır. Han Seo Hee’nin yasadışı psikotropik maddeler için 8 Temmuz’da olumlu test sonuçları aldığı söyleniyor.

Medyada çıkan haberlere göre Han Seo Hee, yasadışı uyuşturucu kullanımına ilişkin ikinci kez göz altına alınması nedeniyle büyük olasılıkla polis suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak. Bu, deneme süresi boyunca ikinci suçuna işaret ettiği için, Han Seo Hee’nin davası kaçınılmaz olarak kovuşturma soruşturmasıyla karşılaşacak ve en kötü durumda hapis cezasıyla karşı karşıya kalacaktır.

Bu arada Han Seo Hee, 2017’de sosyal medya hesabında BIGBANG üyesi T.O.P’nin kendisine yasadışı uyuşturucu teklif ettiğini söylemişti. Daha sonra ise 2019’da eski iKON üyesi B.I’ın da uyuşturucu kullandığını iddia etmişti.