Ana Sayfa Kore Seul’de Bulabileceğiniz Benzersiz 8 Dondurma Mekanı

Seul’de Bulabileceğiniz Benzersiz 8 Dondurma Mekanı

Merhabalar  🙂

Kore’de her şeyde olduğu gibi dondurmalarda da bir sürü seçenek ve farklı şekiller mevcut . Bugün size bunlardan bazılarını göstermek istiyorum. Bazılarını diyorum çünkü çok fazla çeşit var ve bende bir çoğunu görmedim büyük ihtimalle. Bir çoğunu da sırf görüntüsü için aldık meraktan ve yiyemedik. Mesela şu :)) Külahını sevemediğim için yiyemedim maalesef

1. Swi: t B

Itaewon, Seul’de bulunan bu sevimli cafe de, tahıl gevreği ve antep fıstığı gibi değişik malzemelerle yapılan hayvan temalı bu sevimli dondurmaları denemek isterseniz :)) Değişik bir tasarım yapmışlar köpek yiyormuş gibi hissetmezsek yiyebiliriz sanırım ??

Fiyatı: ~ 5,300 KRW

Web sitesi: Swi: t B

Konum: Google Harita

2. Milkcow

Milkcow, organik sütler, pamuk şekeri, bal ve taze meyvelerle yapılan sevimli görünümlü ve bir zamanların (ben koredeyken ) akımı haline gelen bir dondurma çeşidi. İçeride tabi ki çok çok farklı lezzetlerde ve şekillerde çeşitleri de mevcuttur.

Fiyatı: ~ 5,500 KRW

Web sitesi: Milkcow,

Yeri: Çok fazla yerde var aslında. Gangnam İstasyonundaki konumu vereyim size. Google Harita 

3. Aboong Aka Angelish

Aboong, klasik Kore sokak yemeklerinden birisidir aslında. Kırmızı fasulye ezmesi (veya krema) ile doldurulmuş balık şekilli waffle, çikolata şurubu ve gevreklerle doldurulmuş yoğurtlu dondurma ile servis edilir. Ek olarak 1000 won gibi bir ücretle içine parça çikolata kaplı meyve eklenebilir.

Fiyat: 3000 KRW

Web sitesi: Aboong

Konum: Bir çok ülke de bile mevcut .(Tayland, Japonya, Çin, Hong Kong)

Sinchon için konuma vereceğim. Google Haritası

4. Remicone

3 farklı lezzetle dondurma servis ediliyormuş: süt, tuzlu karamel ve çikolata. İçerisinde pamuk şeher , makaron , çikolata parçaları …. Siz neyi tercih ederseniz o var 😀 Çok sevimli ve lezzetli görünmüyor mu ? Üstelik cafe görünümü de çok sevimli , bir gidip bakmalısınız derim.

Fiyat: ~ 6,100 KRW

Web sitesi: Remicone

Yer: Google Harita

5. Milky Bee

Üç renkle hazırlanmış gül şekilli dondurmamız 🙂 Kendisi Myeongdong sokak yemeklerinden bir tanesi sadece . Bildiğimiz dondurma ama tabi şekli için bile olsa insanın bir kere alası geliyor .

Fiyatı: ~ 5,500 KRW

Web Sitesi: Myeongdong

Konum:  Myeongdong Konumu, Google Map

6. Sobok

Sobok; krema, fındıklı dondurma, pirinç, tahıl ve sütten yapılıyor. İçine ayrıca kurutulmuş meyve, fındık, bal ve buz topları ekleniyor. Bu da değişik bir lezzet ??

Fiyatı: 5,200 KRW

Web sitesi: Sobok

Yer: Hongdae Konumuna Google Map

7. Foot Long Ice-Cream

Myeongdong’da ki başka bir sokak lezzeti :)) Bunu da sırf meraktan denedik aslında , Uzayıp giden bir dondurma işte ??

Fiyat: 2,000 KRW

Konum: Myeongdong Konumu, Google Map

8. Penguin Macaron

Macaronun dondurma versiyonunu yapmışlar  :)) 4 farklı çeşidi mevcut: yeşil çay, cheesecake, çilek ve çikolata.

Fiyat: 4000 KRW

Web sitesi:  Penguinmacaron.com

Yer: Google Map , Insadong

**** Arkadaşlar fiyatlarda oynamalar olabilir uyarayım 🙂 Benim gittiğim zamanla aynı olmayabilir tahmin edeceğiniz gibi ama ufak tefek olacaktır oynamalar ..

~(≧▽≦)~