Ana Sayfa Haber YG Entertainment, BLACKPINK Lisa’nın eski menajeri tarafından dolandırıcılık kurbanı olduğunu doğruladı!

YG Entertainment, BLACKPINK Lisa’nın eski menajeri tarafından dolandırıcılık kurbanı olduğunu doğruladı!

YG Entertainment, BLACKPIK Lisa’nın eski menajeri tarafından 1 milyar won (yaklaşık 5,518,363,00 TRY) dolandırıldığını doğruladı.

2 Haziran’da Market News, eski menajer “A”nın Lisa’nın bağlantılarını sömürdüğünü ve Lisa’dan para aldığını ve onun için gayrimenkul ev bakacağını söyledi. Daha sonra Lisa’nın menajeri “A” parasını kumara harcadığından Lisa sonra tüm parasını kaybetti.

Anonim bir muhbire göre, eski yönetici “A” ilk çıkışlarından bu yana BLACKPINK ile çalıştı ve Lisa’nın çaylak günlerinde güvendiği biriydi. Olay, eski yöneticinin şirket içinde ve üyeler tarafından iyi güvendiği için birçok kişiyi şaşırttı.

Bir kaynakta, “Lisa yabancı bir üye olduğu ve gençliğinden beri Kore’de tek başına olduğu için, bu tür şeylere karşı çok savunmasız. Bu şeylerin sektörde gerçekleşmesi çok talihsiz bir durumdur. Bu, yerli yönetimin imajına zarar verebilecek ciddi bir durumdur.” diye açıklama yaptı.

Raporun ardından, YG Entertainment aşağıdaki açıklamayı yayınladı:

Konuyu araştırdıktan sonra Lisa’nın eski menajeri “A” tarafından dolandırıcılık kurbanı olduğunu doğruladık.

Lisa’nın bu işi dostça halletme isteğine göre, eski yönetici Lisa’nın güvendiği biri olduğu için, yönetici” A ” paranın toplamın bir kısmını geri ödedi ve toplamın geri kalanı için bir geri ödeme planı üzerinde anlaştıktan sonra şirketi terk etti.
 
Başımızı eğip sanatçımızı seven hayranlarımızı endişelendirdiğimiz için özür dileriz.
 
“A ” nın suistimal etmesinden utanıyoruz ve yönetim ve Denetimden Sorumlu hissediyoruz. Bunun bir daha olmaması için önleyici tedbirler alıyoruz.”